Planujemy remont

Opublikowany
Komentarze Żadne

*Remont i wszelkiego rodzaju prace budowlane to wielkie wyzwanie dla każdego, zwłaszcza jeśli nie tylko wymieniamy meble, ale decydujemy się na większe modyfikacje. Niestety polską normą są zawsze opóźnienia, więc warto się na to odpowiednio przygotować, a najlepiej im zapobiec, co oczywiście jest możliwe. *

Jeśli dobrze zaplanujemy remont, to całość zostanie wykonana starannie, zgodnie z naszymi oczekiwaniami i do tego jeszcze w terminie. Warto więc do tego wszystkiego odpowiednio się przygotować.
W pierwszej kolejności należy określić zakres prac remontowych i swój budżet. Czasami lepiej zrobić mniej, ale solidnie. Później wybieramy odpowiednie usługi budowlane, a więc konkretną firmę. Najlepiej jeśli jest to firma wypróbowana, chociażby przez znajomych.

Mamy jednak szeroki wybór możliwości, wystarczy przejrzeć firmy w internecie, by znaleźć takie usługi, jakie nas interesują. Najlepiej jeśli jest to właśnie solidna firma, jaka istnieje na rynku od wielu lat. W ten sposób wszystko załatwiamy formalnie, nie ma miejsca na pana fachowca, który może się z dnia na dzień zwinąć z naszego mieszkania czy domu. Lepiej stawiać na solidne, legalnie działające firmy, z jakimi trzeba koniecznie podpisać szczegółową umowę. Od razu należy przewidzieć dotkliwe kary za każdy dzień opóźnienia. Nie należy wpłacać całej kwoty za remont od razu, a najlepiej w transzach, by ostatnia część została do wpłacenia w momencie odbioru. Warto brać na wszystko faktury i rachunki, a wpłaty dokonywać przez konto. W ten sposób mamy wszystko zarejestrowane i możemy udowodnić, że rzeczywiście wpłaciliśmy należność. Może wydaje się to nadmiernym zabezpieczeniem, ale w kraju można w tej branży trafić na różne oszustwa, więc lepiej od razu się pod tym względem zabezpieczyć niż później żałować.

Remont, gdy już przebiega to także spory obowiązek. Nawet wynajęcie dobrej firmy nie zwalnia nas z obowiązku kontrolowania. Czasami także nasza koncepcja zmienia się w trakcie wykonywania prac. Najlepiej współpracować z firmą, jaka przygotuje także projekt, sprawdzi nasze wnętrza, żeby nie decydować się na przypadkowe rozwiązania, jakie później okażą się niemożliwe do realizacji. Warto zatem mieć przy sobie także projektanta.

Autor
Kategorie

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

← Starsze Nowsze →